SOS Edukator w Łomży

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży

Laureat I nagrody IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PRO PUBLICO BONO.
Wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Podlaska Wiosna” – wydarzenie o charakterze edukacyjno-kulturalnym w SP w Janowszczyźnie

W pierwszym dniu wiosny Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, prowadzona przez Społeczno – Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży zorganizowała wydarzenie o charakterze edukacyjno-kulturalnym zatytułowane: Podlaska Wiosna. Jego głównym celem była integracja uczniów szkół podstawowych na wspólnych zajęciach warsztatowych obejmujących: przegląd wokalno-taneczny, warsztaty plastyczne, warsztaty teatralno-recytatorskie, warsztaty szachowe a także sportowe i rekreacyjne. Była to doskonała promocja zajęć stymulujących rozwój oraz kreatywność dzieci w wieku szkolnym.

Wydarzenie „Podlaska Wiosna” miało też na celu umożliwienie wzajemnego poznania się i integrację społeczności uczniów ze szkół podstawowych gminy Sokółka oraz szkół, których organem prowadzącym jest Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży. Odwiedziły nas też dzieci z przedszkola Mały Artysta z Łomży. Organizowane przedsięwzięcie umożliwiło uczniom zaprezentowanie swoich talentów plastycznych, szachowych, wokalnych, aktorskich oraz sportowych. Osoby biorące w nim udział uzyskały cenne wskazówki do dalszej pracy i samokształcenia ze strony specjalistów, tj. aktorów, malarzy, choreografów, szachistów, trenerów.

Partnerem Strategicznym w organizacji Podlaskiej Wiosny było Województwo Podlaskie. Kolejny raz serdecznie dziękujemy panu Marszałkowi Arturowi Kosickiemu za przychylność i wsparcie naszej inicjatywy oraz członkowi Zarządu – pani Wiesławie Burnos, która zawsze nas wspiera w naszych szkolnych działaniach. Inicjatorem kolejnego już przedsięwzięcia był Dyrektor Szkoły Janusz Pawłowski. Dziękujemy panu Gabrielowi Gryko za cenny instruktaż malarski, pani Monice Zaborskiej za przekazanie uczniom cennych wskazówek i technik aktorskich, panu Karolowi Busińskiemu za zgłębienie tajników gry w szachy, pani Annie Kędyś-Arent za podzielenie się z uczniami swoim potencjałem muzyczno-tanecznym oraz panu Grzegorzowi Makalowi za przeprowadzenie ciekawych zajęć rekreacyjno-sportowych.

Województwo Podlaskie
Marszałek Artur Kosicki
Wiesława Burnos – osoba publiczna
Janusz Pawłowski
Fundacja Sokólszczyzna Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży

 

GALERIA

ul Wojska Polskiego 29 A
18-400 Łomża

tel. 86 215 25 87
Fax 86 215 04 63

biuro@sosedukator.pl

© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży