SOS Edukator w Łomży

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży

Laureat I nagrody IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PRO PUBLICO BONO.
Wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Dzień Edukacji Narodowej w Stowarzyszeniu „Edukator”

W dniu 26 października 2018 roku odbyła się nasza stowarzyszeniowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W pięknej, wyremontowanej Sali Hotelu „Gromada” w Łomży zgromadzili się przedstawiciele 40 placówek oświatowych, prowadzonych przez „Edukatora”. Na uroczystość przybyli dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele Rad Rodziców zaproszeni Goście. Szczególnie mila dla wszystkich dorosłych była obecność delegacji uczniów z czterech szkół:

-   Szkoły Podstawowej w Klimaszewnicy gm. Radziłów woj. podlaskie

-   Szkoły Podstawowej w Lisach gm. Banie Mazurskie woj. warmińsko-mazurskie

-   Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej  gm. Szumowo woj. podlaskie

-   Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach gm. Dubeninki woj. warmińsko- mazurskie

Spośród zaproszonych goście przybyli nasi niezawodni, wierni Przyjaciele , którym serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości .

Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • Pani Poseł Bernadeta Krynicka
  • Pan Poseł Lech Antoni Kołakowski
  • Ksiądz Kanonik Marian Mieczkowski Proboszcz Parafii Katedralnej
  • Pani Barbara Górko, reprezentująca Dyrektora Oddziału Podlaskiego PFRON
  • Pan Zbigniew Kossakowski, Dyrektor CEN w Łomży
  • Pan Zdzisław Koszut, Prezes Zarządu Oddziału Zamiejscowego łomżyńskiego „Edukatora” w Zaświatyczach
  • Pan Wiesław Szmidt – Wiceprezes Zarządu Oddziału  Zaświatyczach
  • Pan Edward Kiryluk – sekretarz Zarządu Oddziału w Zaświatyczach

W programie uroczystej konferencji było wiele pięknych, wzruszających momentów , które uczyniły to spotkanie wyjątkowym i niezapomnianym . Były piękne wystąpienia Gości, którzy podkreślając znaczenie działalności Stowarzyszenia „Edukator” życzyli nam dalszej pomyślności i satysfakcji z pracy i pomyślności w życiu osobistym. Były cudowne kwiaty, serdeczne życzenia i gorące podziękowania.

Szczególną  radość uczestnikom konferencji sprawiły występy dzieci. Uczniowie z wymienionych powyżej szkół zaprezentowali piękne programy artystyczne, wykonane bardzo profesjonalnie i z ogromnym wdziękiem. Jakość tych programów jest najlepszym dowodem na wyjątkowe uzdolnienia naszych  uczniów i mistrzostwo przygotowujących ich nauczycieli.

DZIĘKUJEMY uczniom, rodzicom i nauczycielom za możliwość wspólnego przeżywania wyjątkowych wzruszeń i radości. Dziękujemy za to, że możemy być dumni z naszych wspólnych osiągnięć. Wręczone podczas uroczystości nagrody, przyznane przez Zarząd Stowarzyszenia „Edukator” , Nagrody Prezesa oraz Nagrody Dyrektorów są symbolem naszego najwyższego uznania dla wszystkich , którzy tworzą RODZINĘ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI „Edukatora”. Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi .

Wszystkim naszym Pracownikom serdecznie życzymy dalszych sukcesów w pracy  , zaangażowania i pasji w wykonywaniu codziennych obowiązków dla dobra  i edukacyjnych sukcesów  naszych uczniów.

Podczas uroczystości z wielkim wzruszeniem wspominaliśmy Ewę Piwońską, która po długiej walce z ciężką chorobą odeszła od nas 14 października. Wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć  ś.p. Ewy, Dyrektorki Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej, wyjątkowej nauczycielki, wielkiego społecznika, osoby bardzo cenionej i lubianej przez ludzi „Edukatora”. W swoim wystąpieniu Pan Poseł Lech Kołakowski bardzo ciepło wspomniał naszą Ewę, podkreślając Jej zaangażowanie w podtrzymywanie tradycji i rozwijanie patriotyzmu wśród uczniów szkoły w Paproci i lokalnego środowiska. To właśnie dzięki Ewie Patronem Szkoły w Paproci Dużej jest Marszałek Józef Piłsudski. Odejście Ewy to wielka strata dla Stowarzyszenia…

GALERIA

ul Wojska Polskiego 29 A
18-400 Łomża

tel. 86 215 25 87
Fax 86 215 04 63

biuro@sosedukator.pl

© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży